Viščiuko sparnelis – Kineziterapija24

Viščiuko sparneliu vadinamas sutrikimas, kurio metu žmogaus mentė yra nenormalioje sau pozicijoje, dažniausiai atšokusi į nugarinę pusę. Tai įtakoja sutrikusią visos rankos, peties funkcijas, jums gali būti sunku ir nepatogu kažką pakelti, net apsirengti. Šio sutrikimo pavadinimas kilo iš to, kadangi atšokęs vidinis mentės kraštas primena mažo viščiuko sparnelį.

 

Pagrindinė priežastis kuri įtakoja šį sutrikimą yra priekinio dantytojo raumens silpnumas. Tai gali būti dėl pažeisto krūtininio nervo, arba retu atveju dėl labai stiprių pečių raumenų, kaip deltinis raumuo, kuris gali būti daug stipresnis nei rotatorių manžetės raumenys. Krūtininis nervas gali būti pažeistas esant pečių ir kaklo traumoms.

 

Patvirtinti ar paneigti šį sutrikimą galite atlikę vieną paprastą judesį, stovint tiesiomis rankomis bandoma stumti sieną, jei mentės kraštai įtampos metu atšoka testas yra teigiamas. Tai gali įvertinti ir palyginti abi puses už nugaros stovintis žmogus.

Serratus-anterior_muskeldEQXaJrVY7SxAKGwNdPIbQ_m

Gydant šį sutrikimą reikėtų pradėti nuo rombinių ir priekinio dantytojo raumens stiprinimo, bei visų peties, krūtinės raumenų tempimo pratimų, bei palaipsniui stebėti progresą. Jei progreso nėra, reikėtų problemos ieškoti kitur, tai gali būti dėl kaklo slankstelių sutrikimų, spaudžiamo krūtininio nervo.

 

Jeigu tai padėjo nustatyti jūsų sutrikimą, galite visada kreiptis į mus dėl nemokamos konsultacijos ir tolimesnių žingsnių siekiant sveiko kūno. Pratimus šiam sutrikimui galite rasti internete arba kreiptis į mus dėl specialios asmeninės pratimų programos. info@kineziterapija24.lt