Vestibiulinio aparato treniravimas – Kineziterapija24

Informacija žmonėms, kuriems svaigsta galva, pykina autobuse, lėktuve, supantis supynėse ir kitose situacijose.

Kitais žodžiais žmonės kenčia nuo gerybinio paroksizminio pozicinio galvos svaigimo (GPPS)

GPPS yra susijęs su vidinėje ausyje esančia pusiausvyrą reguliuojančia sistema (labirintinas). Ji sudaryta iš maišelių ir 3-jų pusratinių kanalų. Maišeliuose ir pusratiniuose kanaluose gausu ląstelių, receptorių ir skaidraus skysčio. Pusratiniai kanalai yra trijose viena kitai statmenose plokštumose. Kintant galvos padėčiai, arba judant, banguoja skystis, dirginami maišelių ir pusratinių kanalų receptoriai. Tuo metu susidarę nerviniai impulsai nervais eina į smegenis. Taip yra suvokiama kūno padėtis.

GPPS epizodą sukelia kalcio kristalai (otolitai) atitrūkę iš pailgojo maišelio. Jie patenka į užpakalinį pusratinį kanalą, sujudina ten esantį skystį, dirgina nervines ląsteles, kurios generuoja nervinį impulsą ir siunčia į smegenis.

Gydymas:
• Sugrąžinti kalcio kristalus į prieangį.
• Mažinti vertigo atliekant galvos judesius.
• Gerinti pusiausvyrą.
• Gerinti kasdieninio aktyvumo įgūdžius, kur reikia
judinti galvą.

Yra taikomos puikios judesių technikos namų sąlygomis, kuriomis galite pripratinti CNS prie provokuojančių simptomų, tai pat sugrąžinti daleles į prieangį,

Gydymo technikos: Epley otolitų repozicijos
metodas (The canalith repositioning maneuver),
Semont manevras, Brand-Daroff pratimai.

Pristatome Semont manevrą, kurį atliekant keletą kartų per savaitę galima sulaukti puikių rezultatų.

Pacientui greitai keičiamos padėtys, kad gražinti otolitus iš užpakalinių pusratinių kanalų į pailgąjį maišelį: galva pasukama kairėn, su pagalba pacientas paguldomas į dešinę pusę ir pasilieka 1 min; tada greitai paguldomas į kairę pusę, galva lieka pasukta į kairę pusę. Pabūna 1 min. Grįžti į pradinę padėtį.