Smito treniruoklio žala – Kineziterapija24

Smito staklės, turbūt vienas iš nereikalingiausių, nenaudingiausių ir pavojingiausių prietaisų, kurį galime rasti kiekviename sporto klube.

Visgi, šis treniruoklis dažnai naudojamas su mintmi, kad tai yra saugesnis pasirinkimas, nei atlikimas pritūpimų, štangos spaudimo ar kitų pratimų su laisvaisiais svoriais. Šiame prietaise atliekant keletą serijų per mėnesį jokio neigiamo efekto nepajusite, šis prietaisas yra naudingas reabilitacijoje norint sumažinti tam tikras apkrovas vienoje srityje, bei apkrauti kitas sritis. Taip pat šį prietaisą tam tikriems pratimams atlikti naudoja ir fitneso profesionalai, kuriems būtina apkrauti ir išlavinti tam tikras raumenų grupes, tačiau nieko bendro neturint su sveikatinimu ir sveiku kūnu.

Didelė problema ta, kad juos kiekviename sporto klube dažniausiai naudoja naujokai, kurie prisibijo atlikti standartinius pritūpimus ar išlaikyti laisvą štangą, bei šiame prietaise gali pakelti daug didesnius svorius.

 

Atliekant pritūpimą šis prietaisas suteikia stabilumo, tad kūnas išjungia stabilizuojančius ir už pusiausvyrą atsakingus raumenis. Nuo šio momento kojų raumenys stiprėja, bet pusiausvyrą išlaikantys, bei kūną, o ypač nugarą stabilizuojantys raumenys nėra tolygiai apkraunami, kadangi jų darbą perima treniruoklis. Įsivaizduokite, jei taip pritūpimus treniruosite pusę metų ir norėsite pradėti atlikti pritūpimus su laisvąją štangą, kojų raumenys bus stiprūs ir galės pakelti didelį svorį, bet kas stabilizuos kūną? Šis sukurtas disbalansas yra tiesus kelias į traumą, kuomet kojos gali sugeneruoti didelę jėgą, bet jų sukontroliuoti nėra kam.

Dar vienas šio prietaiso minusas, nuo kurio kenčia besinaudojantis žmogus, tai sąnarių suvaržymas. Atliekant pratimą šiame treniruoklyje judesys vyksta viena linija, keliant štangą ji kyla tolygiai į viršų ir žemyn, be jokio pakrypimo į priekį/atgal ar į šonus. Sąnariai taip nejuda, jie turi didesnę laisvę, atliekant net paprasčiausią rankos pakėlimą peties sąnarys atlieka rotacinius judesius. Tad suvaržytas sąnarys negalėdamas judėti taip kaip nori pradeda kompensacinius mechanizmus ir taip yra pažeidžiama visa judesio biomechanika, netolygiai apkraunamos struktūros kas taipogi neveda prie funkcionalesnio ir sveikesnio kūno.

Patarimas: treniruoti judesius, bet ne raumenis! Geriau atlikti tikrą taisyklingą judesį su 5kg pasipriešinimu, nei su pagalba pakelti 50kg. Tai lyg važiuoti tikru dviračiu, o ne naudoti dar papildomus ratukus.