Skirtingas antsvoris ir kaip jo atsikratyti – Kineziterapija24

Nutukimas, antsvoris, šie žodžiai siejasi su širdies ligomis, diabetu, vėžiu, nugaros skausmai, bei sportu. Beveik visi žino kad numesti nereikalingą svorį geriausia priemonė yra sportas, nors teisingiau būtų tai, kad sportas padeda sugrąžinti tinkamas, fiziologiškas kūno formas, kadangi svoris gali išlikti ir toks pat, o raumeningų vyrų net ir padidėti. Antsvoris kiekvienam žmogui pasireiškia skirtingai, vieniems riebalai kaupiasi daugiau viršutinėje zonoje, kitiems kojose ar apima kelias zonas ir t.t. Tarp sveikatos specialistų plinta naujos metodikos, kurių esmė yra pritaikyti fizinį aktyvumą būtent pagal nutukimo tipą. Šios metodikos efektyvumas nėra visiškai pagrįstas, tačiau racijos tame yra. Norime pristatyti 6 antsvorio tipus, bei kiekvienam iš jų pritaikyta fizinio aktyvumo būdą.

e096a4a7-9be9-4b33-abe8-cc13f0e693e9_tablet

 

  1. Antsvoris dėl maisto

Šio tipo žmonėms antsvoris atsiranda dėl per didelio kiekio maisto, bei jame esančių kalorijų ir cukraus. Mažesnės porcijos ir reguliarus fizinis aktyvumas kaip vaikščiojimas, važiavimas dviračiu ir kita veikla turėtų pristabdyti svorio didėjimą, o su laiku ir jo mažėjimą.

 

2. Antsvoris dėl streso

Depresija, stresas, pyktis taip pat gali sukelti svorio didėjimą ir jis pasireiškia kaip antrajame paveikslėlyje pavaizduoto žmogaus. Šiems žmonėms numesti svorį labai padeda sumažintas arba visiškai panaikintas cukraus vartojimas, meditacija, aktyvi veikla lauke.

3. Moteriškas antsvoris

Riebalai kaupiasi ties sėdmenų sritimi, tą įtakoja dažna hormonų kaita, neštumas, įvairių preparatų, vaistų naudojimas. Šio tipo žmonėms puikiai padeda metimas rūkyti, vartoti alkoholį, bei ilgo sėdėjimo mažinimas. Taip pat šiam tipui geriausia tinka sportas su svoriais.

4. Alkoholis

Šiam tipui, kuomet antsvoris išryškėja ties pilvo zona daugiausiai įtakos turi alkoholio vartojimas. Apribojus alkoholio vartojimą galima sulaukti teigiamų rezultatų.

5.  Apatinės dalies nutukimas

Šis nutukimas pasitaiko nėščioms, ilgai sėdinčioms moterims, kurioms yra sutrikusi kraujo cirkuliacija kojose. Bėgimas, ėjimas, laipiojimas bus geriausia priemonė atsikratyti nereikalingo svorio.

6. Antsvoris dėl neaktyvumo

Šis tipas pasireiškia žmonėms kurie suvartoja daugiau kalorijų nei jų išeikvoja. Suderinta mityba, bei reguliarus sportas duoda pačius geriausius rezultatus.

 

Kaip matote kiekvienas tipas turi daug panašumų, paslėpta žinutė sako, kad svarbiausia atsikratant svorio yra reguliarus judėjimas, cukraus, alkoholio, tabako apribojimas, bei  gera nuotaika.