Sąnarių traškėjimas – Kineziterapija24

Sanarių traškėjimas, spragsėjimas ir kiti nemalonūs garsai iš sąnarių bendrai vadinami krepitacija. Su krepitacija žmonės gali susidurti bet kokiame amžiuje, tačiau tai dažniau pasitaiko vyresnio amžiaus žmonėms.

Garsai iš sąnarių dažniausiai pasireiškia judesio metu, krepitacija gali išgirsti net šalia esantys draugai, pats žmogus krepitacijos metu gali jausti nemalonų judesį.

Kas sukelia sąnarių traškėjimą?

Pagrindinė priežastys sukeliančios krepitacija yra :

  • Dėl slėgių skirtumų sąnario išorėje, bei viduje, susidarę oro burbuliukai, kurie sprogdami sukelia nemalonius garsus, tai nesukelia skausmo ir nėra pavojingas atvejis.
  • Sausgyslės ar raiščių slidinėjimas ant sąnario paviršių, kliūdamos sausgyslės už šiurkštumų ar kitų struktūrų sukelia garsus, bei gali sukelti skausmą.
  • Artritas, sukeliantis sąnario paviršių susidėvėjimą, tai visada sukelia skausmą, pablogina judesių kokybę, taip pat sąnarių paviršiai nebeturi apsaugos, todėl trinasi vienas į kitą, taip sukeldami nemalonius garsus.

Tai yra trys pagrindinės krepitacijos priežastys, taip pat galite girdėti garsus sąnaryje dėl chondromialiacijos, lūžių, kaulų padėčių pakitimų, meniskų plyšimų.

 

Dažniausiai žmonės jaučia krepitacija kelio sąnaryje, tačiau ji pasitaiko ir klubų, stuburo, pečių sąnariuose. Jei jaučiate krepitacija su skausmu keletoje sąnarių, tai gali būti artrito požymis, tuomet būtina specialisto konsultacija. Jei krepitacija nėra skausminga, taip pat jos nelydi sąnario tinimas, tai nėra pavojinga.

33333333