Raumenų tempimas – Kineziterapija24

Raumenys turi nemažai savybių ir jas reikėtų lavinti visas,  jėgą, ištvermę, lankstumą. Dažnai pastebime kad žmonės, ypač tik pradedantys sportuoti labiausiai koncentruojasi ties dviem pirmosiomis savybėmis, pamiršdami raumenų lankstumą.

Tempimo pratimų paskirtis:

  • Lankstumas
  • Relaksacija
  • Traumatizmo profilaktika

Tempimas gali būti balistinis (dinaminis, greitas, izotoninis) ir statinis (lėtas,izometrinis) tempimas. Taip pat gali būti aktyvus ir pasyvus (Tempimą atlieką kitas žmogus ar priemonės)

 

Tempimas

 

Tyrimais nustatyta:

  1. Pradėjus daryti tempimo pratimus efektas matomas iškart, tačiau jų nebedarant lankstumas sumažėja jau po dviejų savaičių.
  2. Didesnis efektas pasiekiamas, kuomet tempimo pratimai atliekami po kūno temperatūros pakėlimo (Apšilimo), balistiniai tempimo pratimai taip pat gali būti kaip apšilimas.

Tempimo trukmė:

Gali būti nuo 6 iki 12s siekiant išlaikyti esamą lankstumą ir aktyvinti raumenis. Didinti amplitudes rekomenduojama su ilgesniu nei 30s tempimu, ilgus tempimus rekomenduojama atlikti po treniruotės ar fizinės veiklos, kadangi raumenys po ilgo tempimo atsipalaiduoja ir praranda tonusą.

Tempimas turi būti be skausmo, suteikiantis malonų jausmą. Jei atsiranda raumenų vibracija reiškia intensyvumas arba trukmė per didelė.

 

Mūsų rekomendacija yra rasti bent 3-5 tempimo pratimus, kurie vienu metu apima bent kelių raumenų grupių tempimą ir juos atlikti bent kas antrą dieną, tai užtruks iki 5 minučių! Sportuojantiems rekomenduojame pasidomėti tiek balistiniais tempimo pratimais, tiek statiniais. Taip pat viena iš svarbiausių taisyklių yra pradžiai tempti sutrumpėjusius raumenis, o tik vėliau mažesniu intensyvumu ir trukme tempti kitas raumenų grupes.