Pratimų atlikimo klaidos +iliustracijos – Kineziterapija24
  1. Norint treniruoti tam tikrą atskirą raumenį, būtina parinkti tinkamą krūvį, įveikti per didelį krūvį dažniausiai bandoma pasitelkiant papildomus kompensuojančius raumenis, o tai keičia viso pratimo atlikimo technika, bei dažniausiai yra žalinga sąnariams, bei kokybiškai netreniruoja norimų raumenų. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į atlikimo techniką treniruojant kojų ir rankų raumenis,   norint tinkamai apkrauti galūnes, jas stabilizuojantys raumenys turi būti pajėgūs atlaikyti tenkamą krūvį, treniruojant rankas stabilizuotas turėtų būti peties kompleksas, treniruojant kojas būtina stabiliai išlaikyti juosmens, bei dubens zonas.

2. Atsilenkimas, vienas iš techniškai sunkių pratimų, kuris pagrinde treniruoja tiesųjį pilvo raumenį. Visgi, dažnu atveju per didelis atsilenkimas įjungia kojų raumenis, kurie traukia dubenį į priekį, taip pat formuoja žalingą nugaros poziciją. Atsilenkimus patartina atlikti minimalius, koncentruojant ne atsikėlimą, bet susirietimo judesį

3. Kojų kėlimas, tai dar vienas pratimas pilvo preso raumenims, kuris dažnu atveju atliekamas padedant kojų lenkiamiesiems raumenims, tai taip pat formuoja žalingą judesį, kurias kenkia nugaros būklei. Šio pratim tik  tuomet yra apkraunami pilvo zonos raumenys.

4. Kojų stūmimas, tai populiarus pratimas, kuriam būtinas kojų sąnarių ir raumenų paslankumas, paslankumo trūkumą kompensuoja nugaros judesiai, o tai stūmiant didesnį svorį neigiamai veikia nugaros būklę. Šio pratimo metu patartume nenuleisti svorio žemai, jei jaučiate kad nugara praranda stabilumą, bei pakyla nuo atramos.

5. Stabilizuojančių pilvo raumenų svarba asimetriniams judesiams. Ypač svarbu koncentruojant pratimą į vieną judesį, kad tas judesys ir būtų atliekamas, kuomet visas kūnas išlieka stabilus, bet kokie papildomi, kompensuojantys judesiai dažniausiai yra žalingi, bei sukelia perkrovas tam tikrose srityse.

6. Vidinė peties rotacija, tai judesys, kuris pats žąlingiausias peties sąnariams, jį atliekant staigiai, nekontroliujant su papildomu pasipriešinimu yra didelė galimybė pažeisti priekyje peties esančias struktūras, bei pačio peties poziciją. Šis judesys pavojingas visų pratimų metu, patariame stengtis visuomet koncentruotis į išorinę peties rotaciją, taip įtempiant mentės zonos raumenis, kurie stabilizuoja petį.

7. Lenta, vienas iš populiariausių pratimų. Svarbu jį atlikti teisingai, dažniausios klaidos, tai per žemai laikoma dubens sritis, dėl pilvo raumenų neaktyvumo. Taip pat užlenkta į viršų galva, kas apkrauna kaklo srities struktūras. Patariame išlaikyti kuo tiesesnį kūną, o dubens sritį išlaikyti net kiek aukščiau nei kūno linija, taip atpalaiduojant nugarą, bei apkraunant reikiamus pilvo ir kojų raumenis.

 

Dėl daugiau informacijos visuomet galite kreiptis nemokamai konsultacijai internetu: https://kineziterapija24.lt/konsultacija/

 

Taip pat jaučiantiems nugaros skausmus, nemalonius pojūčius, ar norintiems pagerinti nugaros būklę, bei viso kūno pajėgumą rekomenduojame pratimų programą, kuri padėjo jau daugeliui žmonių, bei yra puikiai vertinama ir naudojama. Pratimų programą rasite: https://kineziterapija24.lt/produktas/3-dienu-pratimu-programa-nugaros-bukles-ir-laikysenos-gerinimo-bei-viso-kuno-tonizavimui/