Pečių juostos ir kaklo įtampa, bei migreniniai galvos skausmai – Kineziterapija24

Žmonės kuriuos vargina migreniniai galvos skausmai, akių aptemimas, epizodiniai pykinimo, jautrumo dirgikliams momentai, vis dar mažai žino apie šiuos sutrikimus, kaip jie atsiranda, kaip yra gydomi ir daro didelę klaidą tai nurašydami stresui ar kitiems laikiniems dalykams.

Šiais laikai kineziterapija labai gelbsti žmonėms su migreniniais skausmais, yra nemažai atvejų kuomet žmogus keletą metų kenčiantis nuo galvos skausmų, po keletos tikslingų pratimų, keletos atpalaidavimo metodų tinkamose vietose , bei namų darbų, jau po pirmos dienos nebejaučia jokio skausmo. Netgi žmogus atėjęs su akiniais gali išeiti su pagerėjusiu regėjimu, bei nebenaudoti akinių, tai realūs atvejai.

Kaip šie stebūklai vyksta?

Yra nemažai priežasčių atsirasti galvos skausmui, bet šiuolaikiniam žmogui labai padažnėjo atvejų kad migreniniai skausmai atsiranda dėl kaklo raumenų įtampos, kaklinės dalies slankstelių hipomobilumo, bei galvos pakrypimo į priekį. Ir tai gana paprasta, spazmuojantys raumenys, ypač pakaušiniai, mažieji raumenys, kurie yra glaudūs su šalia praeinančiomis arterijomis ir nervais į galvą. Įtempti, nepaslankūs keturi mažieji raumenys (Occipital muscles) sutrikdo kraujo pratekėjimą, lygiai taip pat kaip pasvirusi galva į priekį užlaužia arterijas sutrikdydama sklandžią kraujotaką į galvą. Tai paprastais žodžiai paaiškinta, labai dažna priežastis migreniniams galvos skausmams ir kitiems simptomams. Žmonės daro didelę klaidą gerdami skystinančius kraują vaistus, taip, kraujas lengviau prateka ir simptomai sumažėja bet problema gali tik didėti!

[Oliveira-Souza, A. I. S.ir kt., 2019]

Kadangi pakaušinėje dalyje yra regos centrai, atstačius tinkamą kraujotaką žmonėms pagerėja ir regos funkcija! Labai būtų smagu jei žmonės pakomentuotų ir patvirtintų, kuriems tai atsitiko.

Sprendimo būdai:

1. Ilgi, atpalaiduojantys tempimo pratimai, pakaušiniams raumenims, sukamąjam galvos raumeniui, viršutiniai trapecinio raumens daliai.

2. Pasyvi kaklo distrakcija, pasyvūs mobilumą gerinantys kaklo judesiai

3. Kaklo raumenų masažas, trigerinių taškų atpalaidavimas

4. Priekinių lenkiamųjų kaklo raumenų tonizavimas

5. Pečių juostos raumenų disbalanso mažinimas

Niuansų ir papildomos informacijos apie tai yra nemažai, bet tikimės užvedėme jus ant kelio.