Kaip išsirinkti bėgimo batelius – Kineziterapija24

Bėgimas vienas iš paprasčiausių sportinių užsiėmimų, kad juo tinkamai užsiimti reikia tik vienos priemonės – Bėgimo batelių.

Techniškai jūs galite bėgti ir su krepšinio, teniso, ar žieminiais batais, bet jei jums rūpi jūsų sveikata, komfortas, jums būtina investuoti į jums pritaikytą, bėgimui skirtą batelių porą. Pagrindinės batelių savybės, kurios būtinos bėgimo batams yra lengvumas, taisyklingos laikysenos išlaikymas, smūgių „sugėrimas“ kas laikui bėgant apsaugo nuo atsirandančių skausmų, traumų.

Nėra nieko blogiau kai bateliai būna kiek per maži, per dideli ar per platūs, turite išsirinkti idealiai jūsų pėdai tinkamą dydį. Nesivaržykite parduotuvėje su bateliais kiek pavaikščioti, prabėgti. Atkreipkite dėmesį ar kulnas neslidinėja, įvertinkite kokias nešiojate kojines, kadangi parduotuvėje tikę bateliai, gali nebetikti namuose. Pagalvokite kokiu sezonu bėgiojate, kokiu oru, pagal tai rinkdamiesi batelių oro pralaidumą.Viena iš pagrindinių taisyklių: batelių pado priekis turi būti lankstus ir prisitaikantis prie bet kokio paviršiaus.

Taip pat labai svarbu išsirinkti batelius pagal savo pėdos tipą. Sportininkui turinčiam plokščiapadystę nėra tinkami bateliai, kurie skirti aukšto linkio arba normalaus linkio pėdai, kadangi tai padidintų traumų tikimybes, bei pagreitintų batelių susidevėjimą. Kitus specifinius dalykus jums padės išsiaiškinti specialistas, kuris parduoda batelius.