Kaip atsiranda nugaros skausmas – Kineziterapija24

Jei pradiniai raumenų ir kaulų sistemos biomechaniniai funkciniai sutrikimai pradedami laiku gydyti tai beveik visuomet galima išvengti jų tolesnio progresavimo. Negydomi jie gali sukelti procesų grandinę, kurią glaustai galima nupasakoti taip:

1.Koks nors veiksnys (Priverstinė ilgalaikė darbo pozicija, netinkamos judėjimo padėtys,trauma) pažeidžia raumenis, vieni raumenys išilgėja kiti sutrumpėja ir padidėja jų tonusas.

2. Tuo pačiu metu didėjantis raumens tonusas suspaudžia smulkias kraujagysles ir sumažina kraujo pritekėjimą į raumenį (formuojasi išemija), dėl to jį ištinka deguonies stygius arba hipoksija.

 

3. Kraujotakos sutrikimas raumenyje ir deguonies stygius skatina medžiagų apykaitos atliekų susilaikymą jame, taip pat sukelia raumens pabrinkimą arba edema

4. Visi šie veiksniai  (medžiagų apykaitos atliekos, išemija ir edema) sukelia diskomfortą arba skausmą. Skausmas didina ir palaiko raumens spazmą.

5. Ilgalaikis raumens hipertonusas sukelia ilgalaikį dirginimą ir uždegimą, ilgalaikis dirginimas ir uždegimas skatina raumeninio apvalkalo,fascijos sutrumpėjimą. Kadangi fascijos apraizgiusios visą mūsų kūną, kiekvieno raumens fizinės savybės pasikeitimas gali deformuoti ir paveikti anatomines kūno vietas kitose vietose. Į šį pataloginį procesą yra įtraukiami nervai, kraujagyslės, limfagyslės.

6. Pradeda vystytis įvairūs nervų ir kraujagyslių sutrikimai, atsiranda trigeriniai taškai , dirglūs židiniai. Vieno raumens hipertonusas skatina priešingo raumens antagonisto slopinimą. Pataloginės reakcijos skirtingai paveikia įvairius raumenis, toniniai raumenys sutrumpėja, faziniai – praranda jėgą. Prasidėjus raumenų disbalansui visame kūne pasikeičia kaulinių struktūrų ir sąnarių padėtis.

tumblr_inline_mkv3tchn1d1qz4rgp