Antinksčių pervargimas – Kineziterapija24

Antinksčių nuovargis

Antinkščiai, tai tokios liaukos virš mūsų inkstų, sintezuojančios labai daug hormonų. Pagrindinė jų funkcija – reguliuoti mūsų organizmo medžiagų apykaitą ir reakciją į sudirginimą, ji gamina hormonus kurie padeda įveikti ūmų stresą. Jų tarpe yra katecholaminai – adrenalinas, noradrenalinas bei dopaminas. Jie sintezuojami, kai mums reikia mobilizuoti jėgas. Dėl jų poveikio didėja pulsas, minutinis širdies tūris, susiaurėja kraujagyslės (kyla arterinis kraujo spaudimas), didėja gliukozės kiekis kraujyje.

Antinksčiai streso metu išskiria hormonus kurie gali suteikti antgamtiškų jėgų, žmonės pakelia automobilius jei po jais užstringa artimi žmonės, užpuolimo ar besivejančio šuns atveju stresas su adrenalinu mums suteikia daug jėgų pabėgti nuo šuns ar apsiginti nuo užpuoliko. Tokiu atveju hormonai yra panaudojami pagal paskirtį mobilizuoti jėgas, bei sureguoliuoti kitų sistemų efektyvų darbą priklausomai nuo streso. Visgi, šiais laikais mes patiriame ypač daug streso ir dirginimo, tačiau jį priimame sedėdami susirinkimuose, kalbėdami telefonu ar tiesiog atsigulę skaitydami pasaulio naujienas. Susikaupęs adrenalinas jau nebėra panaudojamas, pradeda kauptis nepanaudojami streso hormonai. Taip pat

Antinksčiai gali pervargti

Tyrimų rezultatai rodo kad šiais laikais pervargę jaučiasi žmonės nuo vaikų iki senolių, nors atrodo turime visas sąlygas nepervargti, net mažus atstumus galime nuvažiuoti su automobiliu, sutvarkyti daugelį reikalų tiesiog telefonu, visgi antinksčių perkrova šiais laikais plinta kaip epidemija. Kava, cukrus, perdidelis fizinis aktyvumas, stresas, kalorijų, emocijų ir informacijos perteklius tai dalis faktorių kurie sukelia antinksčių išsekimą, o sutrikusi jų veikla sutrikdo žmogaus savijauta, o tylius simptomus žmonės dažnai ignoruoja.

Jei jaučiatės pavargę nors nieko nedarėte, jei ryte nepavyksta atsikelti net žadintuvo pagalba, be kavos puodelio negalite pradėti dienos, o penktadienį jaučiatės visiškai išsekę ar jaučiatės pasyvūs ir neturite energijos net minimaliems veiksmams.? Labai realu kad jūsų antinksčiai yra pervargę ir taip daro įtaką hormonų pusiausvyrai, širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai ir bendrai savijautai.

Iš šio užburto rato dažnu atveju pavyksta pabėgti sumažinus gaunamos informacijos perteklių, aplinkos dirgiklius, subalansavus mityba, apribojant kalorijas, bei išlaikant reguliarų fizinį aktyvumą. Dar labiau paskatinti atsigavimą galima reguliariai būnant saulėje, , naudojant ciberžolę taip pat geležies, magnio, D ir B vitaminus, bet būtina išsitirti ir išsiaiškinti kurių būtent elementų trūksta.

Jei žmogus nori pasitikrinti antinksčių funkcijas, galima paskirti DHEA ir kortizolio tyrimus iš seilių. Mėginiai imami keturis kartus skirtingu paros metu. Tuomet išmatuojama hormonų koncentracija ir sulyginama su normos ribomis. Tokius tyrimus gali atlikti mitybos, natūraliosios medicinos ar integruotos medicinos specialistai.

„Kiekvienas stresas palieka gilų randą ir mūsų organizmas sumoka už tai, šiek tiek sendamas“ – Hans Selye.