Ankstyvas senėjimas – Kineziterapija24

Šiame įraše norime pristatyti visiems žinomą reakcija, tai yra stresą. Daugelis jį žino ir yra patyrę, tačiau nedaugelis supranta kokią įtaką dažnas stresas daro mūsų organizmui.

Stresas gali atsirasti dėl įvairių nepalankių veiksnių, traumų poveikio, įtampos. Stresą sukelia išgąstis, triukšmas, konfliktai šeimoje ar darbe, kasdieniai rūpesčiai, nesaugumo pojūtis, socialinės problemos, įtemptas darbas, nuolatinė skuba, ar netgi oras.

Patiriant stresą, pirmiausiai keičiasi elgesys. Galimi tokie pokyčiai – miego, apetito sutrikimai, dažnesnis rūkymas, alkoholio, vaistų vartojimas, pykčio protrūkiai, irzlumas,agresyvumas, verksmingumas. Jei stresas trunka ilgai, žmogus būna pavargęs, prislėgtos nuotaikos, nervingas, neryžtingas, nepajėgia susikaupti, jį kankina nemiga arba, atvirkščiai, jis būna mieguistas. Kartais stresas gali skatinti veiklumą, kūrybiškumą, išradingumą. Tačiau ilgai trunkantis nekontroliuojamas stresas išsekina psichika bei imuninę organizmo sistemą ir gali tapti įvairių ligų priežastimi, pvz., skrandžio opa, infarktas ar pan.

 

Streso mechanizmas

Atsidūrus jums stresą sukeliančioje situacijoje į organizmą išsiskiria streso hormonai, kurie padidina širdies susitraukimų dažnį, raumenų įtampą, bei sutrikdo virškinimo sistemą. Kortizolis vienas iš pagrindinių streso hormonų, kuris skatina baltymų skaidymą organizme, silpnina visą imuninę sistemą, o tai su laiku priveda prie nebegrąžinamų pakitimų kūne,pablogėjusios kūno odos, plaukų išvaizdos, sumažėjusio aktyvumo, emocijų trūkumo.

 

12321324_10206037176585327_8628526480751783363_nStresas taip pat naikina, bei stabdo smegenų neuronų atsinaujinimą ir didėjimą, o tai priveda prie suprastėjusių protinių gebėjimų, ypač suprastėja atmintis.

 

Oksitocinas – Hormonas, kurio išsiskyrimas padeda panaikinti stresą ir jo padarinius, tai yra atjaunėjimo hormonas. Šis hormonas išsiskiria būnant socialiai aktyviems, prasmingai bendraujant su jums rūpimais žmonėmis,flirto, meilės žaidimų metu. Jausmas kai šis hormonas išsiskiria yra savirealizacijos jausmas, šį jausmą pajaučiate padėjus kitam žmogui, kuomet jaučiate vidinį pasitenkinimą. Taip pat realizavus savo fizinę energiją sporto ar aktyvaus judėjimo metu patirsite oksitocino išsiskyrimą, ypač gryname ore.

 

Stresą įveikti galima dviem žingsniais. Pirma, nesijaudinkite dėl smulkmenų. Antra, prisiminkite, kad viskas yra smulkmenos.