Ambidekstras – Kineziterapija24

Ambidekstras – žmogus ar gyvūnas su vienodai išvystytais galvos smegenų pusrutuliais. Tai lemia ambidekstro sugebėjimą vienodai gerai naudotis abiem rankom. Ambidekstrai neviršija 0,4 % visų Žemėje gyvenančių žmonių.

Ambidekstru gali tapti kiekvienas, tai užima laiko, tačiau treniruotis galima kasdieninėje veikloje. Savybė turėti vienodai pajėgias rankas ar kojas žmogui duoda daug privalumų.

1. Didelis pranašumas daugelyje sportų (Krepšinis, rankinis, biliardas, plaukimas ir t.t)

2. Geresnė reakcija, bei apsisaugojimo funkcija abiem kūno pusėm.

3. Geresnis raumenų balansas tarp kūno pusių.

Kaip žinoma dešinys mūsų smegenų pusrutulis atsakingas už emocijas, kalbą, vaizduotę, vaizdus. Kairys atsakingas už logika, skaičius, seką. Taip pat žinoma kad pusrutulis yra atsakingas už priešingos kūno pusės judesius, o judesiai, ypač smulkūs, nauji, kuria naujus neuronų tinklus, bei skatina smegenų darbą.

Pas žmogų dominuoja vienas pusrutulis, tad treniravimas silpnosios kairės rankos taip pat treniruoja ir dešinį pusrutulį. Albertas Einšteinas buvo kairiarankis ir pas jį dominavo dešinys pusrutulis, jis buvo kūrybingas žmogus. Tapęs ambidekstru jis paskatino ir kairiojo pusrutulio aktyvumą, o tai galėjo įtakoti pagerėjusį loginį mastymą, turint abu funkciškai stiprius pusrutulius jis galėjo sukurti tai apie ką žmonės net nebuvo pagalvoję. Logika+Kūrybiškumas

Smegenys yra plastiškos ir jas būtina treniruoti, o tai puikiai daro neįprasti judesiai.