6 kineziterapeuto įsakymai – Kineziterapija24

6 kineziterapeuto įsakymai yra keletos kineziterapeutų sukurti teiginiai, kurių tikrai nėra būtina laikytis, tai patarimai, kurių tikslas nėra smerkti kineziterapeutų ar kitų sveikatos specialistų, kuriems šios įžvalgos taip pat tiks. Tai patarimai, kurių tikslas motyvuoti jus darbui, tobulėjimui, bei jus nukreipti tinkame linkme. Visada lauksime jūsų pastabų, patobulinimų, bei patarimų! Galbūt ir jūs turite savo įsakymų?

 

  1. Daugiau aktyvaus gydymo nei pasyvaus

Yra įvairių situacijų, kuomet galima taikyti tik pasyvias technikas, dėl žmogaus būklės ar kitų priežasčių, visgi patartume tuo nepiknaudžiauti ir tik atsiradus galimybei kuo labiau pacientą įtrauktį į aktyvią veiklą, stengiantis išgauti judesius, kitų sistemų darbą. Tai duos žymiai didesnį efektą už bet kokį pasyvų lankstymą ar masažą.

 

2. Pratimai nėra vien tik stiprinimo

Žmogus turi daugiau organizmo, bei raumens savybių nei tik jėgą. Mes turime išlaikyti balansą tarp lankstumo, ištvermės, jėgos, koordinacijos, nervų sistemos darbo. Patyręs kineziterapeutas turi atskirti kurios savybės atsilieka, o kurios dominuoja, bei koncentruotis ties atsiliekančių savybių treniravimu, o ne tik raumenų jėgos didinimu.

 

3. Viską valdanti nervų sistema

Mes negydome fascijų, mes negydome raumenų, sausgyslių, raiščių, mes gydome žmones su nervų sistema. Nemažai terapeutų koncentruojasi ties vienu audiniu ar vieta, kad ir kokie geri mes būtume masažuotojai, ar treneriai, jei mes nepaveiksime nervų sistemos teigiama linkme, gerų rezultatų nebus. Neaiškus pratimų ir kitų metodų paaiškinimas, sukeliamas pacientui stresas, baimė, nepasitenkinimas gali sugriauti visą jūsų darbą.

Pacientas turi būti tikras jūsų profesionalumu, atliekamu darbu. Nesvarbu ar tai 80 metų senyvas žmogus ar jaunas sportininkas, su visais turite sukurti teigiamą ryšį, sukuriant palankia darbui aplinką. Pasidomėkite ne tik paciento fizine problema, bet ir jo psichologine savijauta.

4. Daugiau klausykite, nei kalbėkite

“Kai jūs kalbate, jūs tiesiog kartojate ką jau žinote. Kai jūs klausote, jūs galite sužinoti kažką naujo” – Dalai Lama

Daugelis trenerių, kineziterapeutų ir kitų specialistų dažniau kalba, nei kad klauso savo klientų.

Tikslūs, profesionalūs klausimai, bei įsigilinimas į kiekvieną paciento, kliento norą, mus atves į profesionalesnį ir veiksmingesnį darbą. Liks mažiau eksperimentavimo, bei abejonių. Paklausinėkite apie paciento gyvenimą, šeimą, hobius, leiskite pacientui kalbėti laisvai ir galbūt tai jus atves prie problemos ištakų.

5. Nebijokite klaidų

Kineziterapeutas kaip ir eilinis žmogus nėra visagalis ir gali padaryti klaidų. Nustatyta klaidinga diagnozė, skirtas netinkamas metodas, tai galimos klaidos kurios pasitaiko daugeliui. Svarbu iš klaidų mokytis, bei jų nekartoti, antrą kartą padaryta tokia klaida gula ant kineziterapeuto pečių.

6. Nuolat tobulėkite

Taikydami vienodus metodus, bei žinias, jūs galite stebėti gerus rezultatus, visgi pasijutę komforto zonoje galite greitai prarasti motyvaciją darbui, iššūkių trūkumą. Naujos žinios, metodai jūsų įrankių dėžėje praplės jūsų matymą, o tai veda į dar geresnius rezultatus, bei savęs kaip specialisto vidinį pasitenkinimą.

 

Jūsų atsako laukiame adresu info@kineziterapija24.lt