4 sėdėjimo pratimai – Kineziterapija24

Mes galime kalbėti apie įvarius pratimus, jų intensyvumą, techniką, tačiau norint tinkamai judėti, reikia tinkamai ir ilsėtis. Pozicijas kurias pristatysime žmogus turėtų atlikti beveik be jokių pastangų, kadangi šie judesiai yra natūralus ir mūsų prigimtinė anatomija, struktūra juos turi leisti atlikti be jokių apribojimų. Visgi šiais laikais yra nemažai žmonių, kurie per dieną daugiau sėdi nei juda, tad mūsų kūnas prisitaiko prie jam siūlomo gyvenimo, neproporcingai trumpindamas ir ilgindamas raumenis, o tai iškraipo mūsų judėjimą, kol kūnas pasiduoda ir siunčia signalą – Skausmą!

Tad jei atliekant šias keturias pozicijas jaučiate kažkokį diskomfortą, tempimą ar net skausmą, tai yra požymiai kad jūsų kūnas jau yra išderintas ir sensta neteisinga linkme. Nemėgstantiems aktyvių judesių, šios pozicijos puikiai tinka rytinei mankštai ar atsipalaidavimui prieš miegą.

1.Gilus pritūpimas  –

Pilnas, gilus pritūpimas yra puiki pozicija veikianti beveik visas mūsų kūno grandis. Mūsų protėviai ir nemažai kitų kultūrų žmonių šią pozicija naudoja valgydami, medžiodami, ar net žiūrėdami televizorių,nekalbant apie vaikus, kurie šią pozicija praktikuoja labai dažnai, kadangi ši pozicija visiškai nevargina raumenų, o ją išlaiko raiščiai, kurie turi būti elastingi kaip ir visi raumenys.

Idealiausia kad pritūpimo metu pėdos  žiūrėtų į priekį, keliai nukreipti ta pačia pozicija kaip ir pėdos, svarbu kad kulnai būtų padėti pilnai ant grindų. Rankos laikomos priekyje tarp kojų arba ant kelių. Pirmieji kartai gali būti sunkūs ir jūs šioje pozicijoje išbusite iki 15 sekundžių, tačiau praktikuojant šį judesį pozicija išlaikysite vis ilgiau taip gerindami viso kūno struktūrų harmonija

Pritupimas

2. Sėdėjimas ant kulnų – 

Ši pozicija dažnai sutinkama ne vakarietiškose valstybėse, tad jums ši pozicija gali būti nauja, tuo pačiu ir labai naudinga. Tikslas yra atsisėsti ant savo kulnų, tačiau pradžia gali būti sudėtinga dėl sutrumpėjusių šlaunies raumenų, tad reikėtų naudoti pagalvę, kuri yra dedama ant kulnų ir sėsti ant jos jaučiant minimalų tempimą kojose. Jei jūsų keliai yra jautrūs po jais taip pat padėkite kažką minkšto. Vėliau šiuo pratimu savo kūnui duosite dar daugiau naudos, stengdamiesi lenkti nugarą į priekį išlaikant sėdmenis ant kulnų.

Atsisedimas

3. Ilgas sedėjimas – 

“Sėdėti ištiesus kojas” skamba lengvai, tačiau daugeliui taip nėra, kuomet kojos šiek tiek išskečiamos ir nugara išlaikoma visiškai tiesi.Idealu jei sėdėtumėte ant savo sėdimųjų gumburų, o ne uodegikaulio. Rankos turi būti atpalaiduotos ir nepadėti išlaikyti pozicijos. Jei ši pozicija jums maloni ir galite taip pat išbandyti lenkimasi į priekį.

AtsisedimasAtsisedimas

4. Sukryžiuotos kojos – 

Pozicija kurią taip pat turėtumėte išlaikyti be rankų pagalbos, išlaikant tiesią nugarą. Šiai pozicijai reikia tamprių pritraukiamųjų šlaunies raumenų, tad jei šios pozicijos metu jaučiate tempimą vidinėje šlaunies dalyje, šis pratimas kaip tik jums. Galima šį pratimą atlikti kryžiuojant kojas arba suglaudžiant pėdų padus.

Atsisedimas